понеділок, 25 листопада 2024 р.

 25 ЛИСТОПАДА 2024 РОКУ СТАРТУЄ ЩОРІЧНА ВСЕУКРАЇНСЬКА АКЦІЯ 

     «16 ДНІВ ПРОТИ НАСИЛЬСТВА»

Мета акції – привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї.  Насильство – це не приватна  справа, а суспільна проблема.

Домашнє насильство – це протиправні дія або бездіяльність (а також погрози їх вчинення) у формі фізичного, сексуального, психологічного, економічного насильства, що вчиняються у визначеному колі осіб, незалежно від місця їх проживання.

Домашнє насильство – це не лише про завдані побої. Насправді ж воно включає десятки форм насильницької поведінки. Але у всіх цих різновидів є спільні ознаки: відсутність поваги до іншої особи, прагнення влади та контролю над ним або нею, керування його або її рішеннями та діями.

Насильство не має ставати нормою!

Якщо Ви особисто або Ваші знайомі потерпаєте від домашнього насильства та потребуєте допомоги -  не чекайте! Звертайтеся!

 1. Негайно телефонуйте за номером «102».

 2. У разі, якщо ви стали жертвою домашнього фізичного або сексуального насильства, НЕГАЙНО вирушайте на прийом до лікаря.

3. Скористайтесь правом на встановлення обмежувального припису.

4. Якщо ви потребуєте вирішення юридичних питань – скористайтесь своїм законним правом на безоплатну правову допомогу.

 

1547 – Єдина гаряча лінія  для осіб, які постраждали від домашнього насильства, (https://1547.ukc.gov.ua/), +38 (044) 284-19-15 для дзвінків з-за кордону (цілодобово)»;

0 800 213 103 єдиний контакт-центр системи безоплатної правової допомоги;

0-800-500-202 «Сall-центр» Національної поліції; 

0 800 500 335 або на короткий номер 116 123 «гаряча лінія» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації («Ла Страда – Україна»);

0 800 500 225 або на короткий номер 116 111 національна дитяча «гаряча лінія» («Ла Страда – Україна»).

середа, 20 листопада 2024 р.

 

Як батькам говорити про вплив алкоголю 

з дітьми різного віку.





Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) стверджує, що алкоголь сприяє виникненню понад 200 різних типів захворювань і травм, у тому числі раку ротової порожнини, глотки, гортані, стравоходу, печінки, прямої кишки та грудних залоз.

Алкоголь погіршує функції мозку, впливаючи на ті його частини, які відповідальні за емоційну регуляцію, контроль імпульсів, мислення, прийняття рішень і формування пам’яті. Ці ділянки мозку не повністю розвинені в підлітковому віці, і вживання алкоголю у цей період може призвести до тривалих негативних наслідків.

Якщо батьки з раннього віку регулярно будуть розмовляти з дітьми відповідно до їх віку про алкоголь та його вплив, діти будуть краще поінформовані, коли стануть підлітками.

 

Дошкільний вік

Діти дошкільного віку не готові до великої кількості інформації про алкоголь. Але ви можете подати хороший приклад, відповідально ставлячись до алкоголю та пропагуючи здоровий спосіб життя.

Розпочати розмову про алкоголь, можна наприклад, коли ви разом дивитесь телевізор і бачите рекламу алкоголю.

Запитайте своїх дітей, як вони ставляться до того, що побачили або почули — ви дізнаєтесь багато про те, що вони думають.

Ви можете запитати дитину, чи знає вона, як вживання алкоголю впливає на організм. Пояснюйтепросто: алкоголь уповільнює тіло та розум.

При обговоренні зосереджуйтесь на сьогоденні — довготермінові наслідки не мають такого значення для більшості дітей цього віку.

 

Вік від 8 до 11 років

Дітям цього віку варто розуміти про вплив алкоголю та про те, чому він небезпечний для росту тіла та розуму.

Ви можете говорити про короткочасні ефекти алкоголю, наприклад:

  • порушення координації
  • змінене сприйняття та емоції
  • змінена поведінка, включаючи ризиковану або агресивну поведінку
  • неприємний запах з рота
  • похмілля (наприклад, головний біль, м’язові болі, діарея, нудота, втома, слабкість, тремтіння тощо)

Варто наголосити й про довгострокові наслідки, такі як:

  • проблеми зі шлунком
  • пошкодження печінки
  • пошкодження серця і мозку
  • втрата пам’яті

 

Вік від 12 до 17 років

Батьки є зразком для наслідування і для підлітків. Тож подавайте хороший приклад, відповідально вживаючи алкоголь (або не вживаючи його взагалі), не вживайте алкоголь як засіб для зняття стресу та ніколи не сідайте за кермо після того, як випили. Регулярні чесні розмови з дітьми допоможуть їм приймати правильні рішення.

При розмові з підлітками, намагайтесь уникати лекцій про алкоголь чи використовувати тактику залякування.

Натомість опирайтесь на вагомі причини, чому не вживати алкоголь, наприклад:

  • Вживання алкоголю в підлітковому віці може призвести до проблем з алкоголем у дорослому.
  • Підлітки, які вживають алкоголь, частіше мають проблеми в школі.
  • Вживання алкоголю може зашкодити спортивним результатам.
  • Споживання алкогольних напоїв спричиняє багато видів раку
  • Вживання алкоголю може призвести до довготермінових змін мозку.

Завдяки регулярним розмовам про алкоголь і тому, що батьки є позитивним прикладом для наслідування, батьки можуть сформувати ставлення дітей до алкоголю та налаштувати їх на здоровий вибір.

  Як підготуватись до НМТ: 5 порад для спокійного складання іспитів Національний мультипредметний тест є важливим етапом у житті кожного вип...